NewsroomInformacja jest u nas zawsze na pierwszym miejscu. Chcemy, abyście byli na bieżąco ze wszystkimi działaniami naszego teamu,bez różnicy czy jest to zakończenie kolejnego etapu projektu czy otwarcie showroomu ( które, notabene już wkrótce nastąpi). Co robimy, czym się zajmujemy, jakie mamy cele, i czy udaje się nam je zdobywać. W zakładce „NEWSROOM” właśnie tego się dowiecie. Zainteresowani? Zapraszamy do lektury!

 

Biznes to rozmowy
Co: Kongres „Biznes to rozmowy”
Gdzie: Warszawa/Multikino Złote Tarasy
Kiedy: 03-10-2013 r.


W tym roku wybraliśmy się na piątą edycję Kongresu „Biznes to rozmowy” organizowanego przez Grupę Netia. Jak było? Czego się dowiedzieliśmy? Zapraszam do zapoznania się z krótką relacją z tego telekomunikacyjnego wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznego Kongresu była mobilność i szanse z nią związane. Organizatorzy określając tę imprezę mianem forum wymiany doświadczeń w kwestii nowych technologiach oraz ich zastosowania, i nie mijają się z prawdę nawet o jotę. Tylu specjalistów z dziedziny telekomunikacji, ilu zgromadził Kongresy Netii, dawno nie widzieliśmy. Jeremy Gutsche, Dave Meeker, Simon Cartwright, to tylko trzech z całej plejady prelegentów, którzy wystąpili w tegorocznej edycji.Czego się dowiedzieliśmy? Wiodącym tematem była chmura… czyli dużo w temacie serwerów o ogromnej mocy obliczeniowej, z których użytkownicy mogę korzystać 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca na świecie. Czy claud to konieczność, a może jedynie trend? Jak najefektywniej wykorzystywać potencjał dysku w chmurze, usług claud i ujednoliconej komunikacji, to tylko kilka spośród morza prezentacji dotyczących tego tematu.

Co jeszcze? Wspomniany wcześniej Jeremy Gutsche, to twórca najpopularniejszego obecnie serwisu internetowego trendhunter.com. W swoim niespełna godzinnym wystąpieniu na temat poszukiwania nowych trendów, wyjawił swój sposób na zaszczepienie tzw. „kultury innowacji” w firmie, oraz odnalezienia możliwości w czasach chaosu. Brzmi ciekawie, i niewątpliwie tak było.
Jak łatwo przewidzieć niesamowicie eksploatowanym tematem były social media. W tej dziedzinie organizatorzy Kongresu również stanęli na wysokości zadania, zapraszając Randi Zuckerberg. Nazwisko mówi samo za siebie…„Skala trendu Internet of Things jest ogromna i łączy te różnorodne obszary sprowadzając je do punktu, w którym istnieje pełna dostępność oraz komunikacja urządzeń między sobą i ich użytkownikami”- te słowa śmiało można uznać za konkluzję tegorocznego Kongresu. Mobilność to wyzwanie, które zostało rzucone biznesowi telekomunikacyjnemu. Jak jemu sprostamy, co przyniesie czas w tak zmiennym sektorze usług- na te pytanie odpowiedź poznamy w przyszłym roku.